Финал на Шампионска лига: Кристиано Роналдо ще бъде готов да се изправи срещу Ливърпул

Звездният нападател на Реал Мадрид беше контузен при равенството на Ел Класико срещу Барселона

Кристиано Роналдо контузи Реал Мадрид Шампионска лига Ливърпул

Кристиано Роналдо, суперзвездата на Реал Мадрид, беше свален на полувремето срещу Барселона

Хосеп Лаго/AFP/Getty Images

Зинедин Зидан, старши треньорът на Реал Мадрид, е уверен, че Кристиано Роналдо ще бъде готов да се изправи срещу Ливърпул във финала на Шампионската лига на 26 май.

Роналдо отбеляза гол срещу Барселона в неделя, но излезе на полувремето, след като контузи глезена си при равенството 2-2 на Камп Ноу. Португалският нападател ще пропусне утрешния сблъсък в Ла Лига срещу Севиля. Той също може да бъде изключен от мачовете срещу Селта Виго на 12 май и Виляреал седмица по-късно.

Реал също ще чака за фитнеса на Дани Карвахал и Иско, но Зидан казва, че и тримата играчи ще бъдат готови да играят срещу отбора на Юрген Клоп от Ливърпул на финала в Киев.

коледна телевизия 2017 Великобритания

каза Зидан Марк : Невероятното е, че той [Роналдо] върви след 48 часа и това показва амбицията му, но не знам дали ще бъде на разположение за Виляреал [на 19 април]. Всички [включително Дани Карвахал и Иско] ще бъдат на разположение за финала... 150%.

Голяма част от предфиналния фокус е върху Роналдо и нападателят на Ливърпул Мохамед Салах. Египтянинът отбеляза 43 гола през този сезон и е съперник за короната на Роналдо за Златната топка.

Зидан не искаше да разиграва битката между двамата звездни нападатели. Той добави: Не знам дали [Мохамед] Салах ще се бори за Златната топка, но той имаше страхотен сезон. Мачът няма да е Кристиано срещу Салах, а Реал Мадрид срещу Ливърпул.

Това ще бъде зрелищен мач, открит и с шансове и за двата отбора. Най-важното за нас е планирането, показването и затрудняването на нещата за тях. Това е финал и ще бъде много интензивен.

Знаем какво имат - от всичко по малко, физическо, техническо, скорост... те са англичани и се защитават и се бият.