Злато за Етаж, тъй като Параолимпийските игри GB надминават извличането в Лондон през 2012 г

Велосипедистката печели 35-то злато на отбора от Параолимпийските игри в Рио в гонката на време и извежда общия си брой до 13

Сара Стори

Сара Стори: Дамата Сара, която ще се състезава в седмата си параолимпиада и в момента е изравнена с Тани Грей-Томпсън с 11 златни медала, трябва да вземе поне още едно в Рио. Тя направи своя дебют като плувка през 1992 г. на 14-годишна възраст, но 38-годишната не е

Клайв Роуз/Гети Имиджис

Параолимпийците от Великобритания надминаха своя златен медал от Лондон 2012 г., тъй като Сара Стори спечели 35-то злато на отбора от Игрите в Рио, след като спечели състезанието C5 по шосейно колоездене.

Това беше 13-то параолимпийско злато за колоездачката и второто й на Игрите в Рио, след като миналата седмица тя спечели преследването на 3 км.

Сега тя има две златни повече от Тани Грей-Томпсън, с която споделя рекорда за най-много златни, идващи в игрите. „38-годишната жена от Екълс е събрала общо 24 параолимпийски медала от първите си игри като плувка през 1992 г.“, съобщава Би Би Си .

Последният успех на Стори дойде в началото на седмия ден от Игрите, след като ParalympicsGB взе още шест златни медала във вторник, включително три за 20 минути.

Първата Джорджина Ермитаж, която беше в центъра на спора относно класификациите, счупи световния рекорд, като спечели златото във финала на T37 на 400 м (след това тя настоя, че се състезава в правилната категория).

LG g5 издание в Обединеното кралство

Следват още две златни медали, когато бившият ръгби играч Роб Дейвис, който счупи врата си през септември 2005 г. след срива, спечели златото в първия клас по тенис на маса за мъже, побеждавайки южнокорейския Young Dae Joo с 3-1 на финала. Победата му дойде минути преди Холи Арнолд да спечели златото в хвърлянето на копие F46 Пазителят .

По-късно Либи Клег взе златото в T11 200 м, с водача Крис Кларк. В същото време в басейна Стефани Милуърд, която имаше четири сребърни параолимпийски игри и три бронза на своето име, най-накрая спечели злато във финала на 100 м гръб при жените S8, а Мат Уайли взе 34-то злато на отбора във финала на мъже S9 50 м свободен стил.

Въпреки това имаше разочарование за две звезди от 2012 г., тъй като Ели Симъндс победи съотборника си Ели Робинсън във финала на S6 400 м свободен стил, но трябваше да се задоволи с бронзов медал. Дейвид Уиър също се отказа от титлата си, тъй като стана четвърти в T54 1500 м.

Злато за Ели Симъндс с нарастването на броя на медалите от Параолимпийските игри

13 септември

Британската плувкиня Ели Симъндс открадна светлината на прожекторите в поредната златна вечер за британския параолимпийски отбор с още три златни медала в басейна. Нейното героично представяне следва успехите на Уил Бейли в клас 7 по тенис на маса и Алед Дейвис в тласкането на гюле F42.

Симъндс защити титлата си на 200 м смесено плаване и постави нов световен рекорд, когато стана първата плувкиня SM6, която преодоля триминутната бариера – тя финишира за 2 минути 59,81 секунди.

Триумфът й дойде веднага след като 38-годишният Саша Киндред спечели златото в мъжката версия на същото събитие. Това постави световен рекорд за последното участие на Киндред на Параолимпийските игри, след като той спечели жалба срещу дисквалификация за техническо нарушение по време на маншетите.

Сузана Роджърс завърши вечерта, като спечели шестото злато по плуване на отбора в S7 50 м бътерфлай.

Но победата на Симъндс, която идва отзад, завладя популярното въображение. „Британското любимо на Лондон 2012 отново е момичето на параолимпийския плакат“, казва Daily Telegraph . „Това е мярка за популярността на Симъндс сред нейните съперници, че всички се събраха, за да я поздравят след това, докато членовете на семейството й от Суонзи бършеха сълзите на трибуните.“

Това беше петото й параолимпийско злато на 21-годишна възраст. „Може да не е имало същите възторгове, на които е била свидетел, когато е станала параолимпийска шампионка на домашните си игри, но тя едва ли ще се поколебае да опише това като най-удовлетворяващия си триумф.“

Може да има още много неща за Симъндс, тъй като тя изглежда е готова за 'Ели Класико' срещу съименничката си и съотборник Ели Робинсън.

стари монети от 1 £ все още са законно платежно средство

„Ели Робинсън, която има същото състояние като Симъндс [ахондроплазия], е смелата 15-годишна, която спечели златото на S6 на 50 м бътерфлай миналата седмица. Тя беше вдъхновена да се заеме с плуване, след като гледа Simmonds в Лондон. Те биха могли да се срещнат във финала на 400 м свободен стил“, казва Пазителят .

Това означава, че след пет състезателни дни ParalympicsGB са спечелили 28 златни медала и са втори зад Китай в класирането с общо изтеглени медали от 63.

Далеч от басейна имаше драма на пистата, тъй като състезатели с увредено зрение засенчваха постиженията на своите олимпийски колеги, записвайки по-бързи времена на 1500 м, съобщава Daily Telegraph .

„Алжирецът Абделатиф Бака спечели победа в T13 1500 м – но невероятно първите четирима състезатели бяха по-бързи от американеца Матю Центровиц, който спечели златото на Олимпиадата миналия месец“, пише изданието. „Бака постави световен рекорд от 3 минути и 48,29 секунди за победа, с повече от 1,7 секунди по-бързо от Centrowitz.“

Великобритания щурмува към целта за параолимпийски медали

12 септември

Параолимпийският отбор на Великобритания е на път за най-доброто си извличане на медали, след като спечели още осем златни в четвъртия ден от екшъна в Рио. Общо отборът взе 21 медала в неделя, довеждайки техния брой до 56.

„Победата на Рейчъл Морис в единичен скул предизвика три златни златни медала в рамките на един час в началото на сутринта, която включваше още две златисти в колоездене, а вечерта завърши с втори триумф по плуване за Бетани Фърт, втора поредна титла на T42 на 200 метра за Ричард Уайтхед и клуб F51 хвърлят слава за Джо Бътърфийлд при нейния параолимпийски дебют“, съобщават Пазителят .

знаме на британски и ирландски лъвове

„Великобритания също спечели шест сребърни и седем бронзови медали, като общият брой на медалите достигна 56, като 23 от тях са златни. Втори след Китай в класирането, те се приближават до целта си от 121 медала.'

Победата на Ричард Уайтхед беше най-силната за деня.

„Уайтхед излъчва увереност и ясна цел, която му позволява да постигне всичко, за което си е намислил. Това е човекът, нека не забравяме, който остава предимно маратонец и се зае със спринт само, защото на Параолимпийските игри в Лондон преди четири години нямаше състезание на дълги разстояния, подходящо за хора с двойна ампутация,“ казва Джон Уестърби в Времената .

„С излагането, което получи в Лондон, Уайтхед се превърна в високопоставен говорител за развитието на параолимпийския спорт, стремежа към по-голямо признаване на правата на хората с увреждания в обществото като цяло, да не говорим за плодотворно събиране на средства.“ Той също така пробяга 40 маратона за 40 дни през 2013 г., добавя Уестърби.

телевизионни предавания, завръщащи се 2014 г

Сара Стори става най-великата британска параолимпийка

9 септември

Сара Стори се превърна в най-великата параолимпийка във Великобритания, след като спечели 12-ия си златен медал в деня на откриването на Параолимпийските игри в Рио през 2016 г.

38-годишната, която се състезава в седмата си Параолимпиада, изпревари рекорда на Тани Грей-Томпсън, когато спечели златото в C5 3000 м индивидуално преследване на велосипеда на велодрума, където олимпийските колоездачи на Team GB доминираха миналия месец.

„След като унищожиха състезанието по време на Олимпийските игри, параолимпийците бяха не по-малко доминиращи на пистата в първия ден на състезанието в Рио, като спечелиха три златни медала за малко повече от час“, казва Пазителят .

В допълнение към златото на Стори имаше победи за Меган Джилия в индивидуалното преследване C1-3 на 3000 м и Стив Бейт и неговият пилот Адам Дъгълби в тандемното преследване на B 4000 м.

„Това беше някакво изявление за намерение, категорична демонстрация на силата на отбора в дълбочина... но вечерта принадлежеше на Стори“, казва Guardian.

Спортистката се състезава за първи път на Параолимпийските игри през 1992 г. като плувка, но премина към колоездене в Пекин през 2008 г. След Параолимпийските игри в Лондон, където спечели четири златни, Стори стана майка, но не показва признаци на забавяне.

„Очаквайте още злато и за Стори, тъй като тя е фаворит да спечели две от трите й оставащи състезания, шосейното състезание и шосето време, и може да добави още един медал в бягането на 500 метра на пистата в събота, “ казва Времената .

Британският успех не се ограничава само до велодрума. След първия пълен ден на действие ParalympicsGB имаше общо 11 медала, пет от които златни.

Другите две златни медала дойдоха в басейна, където Оли Хайнд спечели S8 400 м свободен стил за световен рекорд от 4 минути и 21,89 секунди. За да не бъде изостанала, Бетани Фърт на два пъти счупи световния рекорд в S14 100 м гръб, първо в квалификациите, а след това и на финала, за да вземе златото за 1 мин. 04,05 сек.