Висшата лига: Гуардиола приветства „легенда“ Агуеро, тъй като Ман Сити се приближава към титлата

Защитаващите шампиони са на точка от Ливърпул, като остават само два мача

Нападателят на Ман Сити Серхио Агуеро празнува победния си гол срещу Бърнли на Търф Мур

Майкъл Ригън/Гети Имиджис

Висша лига: Бърнли 0 Манчестър Сити 1

Манчестър Сити са две победи от запазването на титлата си във Висшата лига след упоритата победа с 1:0 над Бърнли на Търф Мур в неделя.

Небесносините трябваше да благодарят на Серхио Агуеро за гол през второто полувреме, който ги върна на върха във Висшата лига за сметка на Ливърпул.

Сити вече е на точка от Червените и при условие, че победят Лестър на Етихад следващия понеделник и след това спечелят Брайтън в последния ден от сезона, титлата ще бъде тяхна.

Скрапи

За разлика от блестящия начин, по който Ливърпул удари Хъдърсфийлд с 5:0 в петък вечер, Сити бяха бавни срещу Бърнли, а голът на Агуеро в 64-та минута се характеризираше с трудна среща.

Аржентинецът прехвърли топката над линията за единствения гол в слаба игра, въпреки че се изискваше технология за голлиния, за да се потвърди, че топката е преминала през полето. Висшата лига потвърди, че топката е била само на 29,51 мм над линията.

Без технология може би не е дадено, каза шефът на Сити Пеп Гуардиола. Нямаше дузпа, но затова харесвам [технологията].

Серхио Агуеро отбеляза победителя за Ман Сити в Бърнли - топката беше само на 29,51 мм над линията

Висшата лига/Туитър

Легенда

Голът на Агуеро означава, че той е едва вторият играч след Тиери Анри, отбелязал поне 20 гола във Висшата лига в пет поредни сезона, а Гуардиола приветства феноменалния му нападател. Той е легенда, каза той. Той прави това през цялото време, важни цели.

Агуеро също беше весел за работата си през деня, като каза: Много съм доволен от гола, защото през първото полувреме имахме шансове. Радвах се на технологията - мислех, че е над границата.

Ман Юнайтед 1 Челси 1: Де Хеа под напрежение

Друг рев от Давид де Хеа беше фактор за неспособността на Манчестър Юнайтед да победи Челси, резултат, който оставя Червените дяволи на шесто място, точка зад Арсенал и три по-малко от Челси, който е четвърти и също така може да се похвали с значително по-голяма голова разлика.

Юнайтед започна силно и заслужено поведе, когато Хуан Мата насочи хитрото центриране на Люк Шоу към вратата на Челси. Но гостите изравниха точно преди почивката след поредната грешка на отчаяно изпадналия в форма Де Хеа.

Испанският играч на ръкавици опипа безобидния удар на Антонио Рудигер от 30 ярда и Маркос Алонсо погреба отскока, докато Юнайтед No.1 гледаше с ужас.

Честен резултат

Това беше добър футболен мач, и двамата можеха да го спечелят, но вероятно равенството е справедлив резултат, каза мениджърът на Юнайтед Оле Гунар Солскяер. Те вероятно са по-щастливи от нас с равенството, това е един от онези дни и ние трябва да се изтрием от праха и да спечелим следващите два - никога не знаеш, тъй като точките се падат отляво, отдясно и в центъра.

Запитан дали е трябвало да уволни Де Хеа предвид спада във форма тази година, Солскяер каза: Не. Давид беше фантастичен вратар в този клуб, реакцията му след [Ман] Сити беше добра и аз бях уверен в него. Той знае, че може да се справи по-добре с тяхната цел, но това отново е едно от тези неща.

Лестър Сити 3 Арсенал 0: Артилеристите се взривяват

Не само Давид де Хеа загуби форма и увереност напоследък. Арсенал е в свободно падане, тъй като загуби мача си от третата лига за една седмица, този път с 3-0 срещу Лестър.

След като изтекоха три гола на Уулвс в средата на седмицата и три у дома на Кристъл Палас миналата неделя, защитата на 'артилеристите' сега е най-добре описана като лоша шега - такава, която почти сигурно им е коствала място в четворката.

Джейми Варди вкара два пъти за Лисиците, след като Юри Тилеманс изведе Лестър отпред, а Арсенал също имаше недостатъка да играе с десет души, след като Ейнсли Мейтланд-Найлс беше изгонен.

Емери усеща топлината

Без да знае и без глава срещу Лестър, Арсенал регистрира само 32,8% владение, което е най-ниското, което са регистрирали във Висшата лига, надминавайки предишното им най-лошо владение от 35% срещу Ливърпул през 2014 г.

Поражението засилва натиска върху мениджъра Унай Емери, който след ярък старт на Емирейтс започва да напомня на феновете на Арсенал какъв е бил животът при Арсен Венгер.

Играчите работиха много добре и аз се гордея с тях, каза Емери на пресконференцията си след мача, анализ, който остави феновете на Арсенал да не са сигурни дали да се смеят или да плачат.