Дайджест на US Open: Роджър Федерер шокиран от Джон Милман

Новак Джокович и Слоун Стивънс достигат до 1/4-финалите

Джон Милман Роджър Федерер US Open тенис

Австралиецът Джон Милман победи Роджър Федерер в четвъртия кръг на US Open

Джулиан Фини/Гети Имиджис

Вторият поставен Роджър Федерер призна, че се бори в условията по време на загубата си в четвъртия кръг на US Open от непоставения австралиец Джон Милман.

кога започна Рамадан 2020г

В мач, игран късно през нощта в Ню Йорк, световният No.55 Милман се класира в осмината с победа с 3-6 7-5 7-6 (9-7) 7-6 (7-3).

В Би Би Си съобщава, че това е първата загуба за Федерер в 41 мача на US Open срещу играч, класиран извън топ 50 в света. Швейцарската звезда каза: Беше много горещо и една от онези нощи, в които усетих, че не мога да си вляза въздух.

Просто се борих в условията и това беше един от първите случаи, когато ми се случваше. Просто продължавате да се потите и губите енергия. В един момент просто бях щастлив, че мачът свърши.

Песен на вселената на монти пайтън
Джокович през

След като победи Федерер Милман, сега ще се изправи срещу четвъртфинален сблъсък с Новак Джокович, който победи Жоао Соуза с 6-3 6-4 6-3.

Победителят от Уимбълдън Джокович също се бори с условията на корта във Флъшинг Медоус. Той каза, че се радва просто да оцелее в срещата от четвъртия рунд.

Предпочитам да не говоря колко трудно беше, каза Джокович . Благословени сме да играем този спорт и това е един от най-големите етапи.

вече не съм на 21. Все още не се чувствам стар, но в същото време има биологичен часовник, който не работи във ваша полза, както когато си на 20.

Имате екип, който да ви подготви, но понякога просто трябва да оцелеете.

Защитата на Стивънс продължава

Защитаващата шампионска титла при жените Слоун Стивънс се класира до 1/4-финалите, но имаше загуби за Мария Шарапова и Елина Свитолина.

какво ще стане, ако Великобритания напусне ес

Третият поставен Стивънс спечели с 6-3 6-3 срещу Елиз Мертенс, докато Шарапова загуби с 6-4 6-3 срещу Карла Суарес Наваро, а Свитолина бе победена с 6-3 1-6 6-0 от Анастасия Севастова.